piątek, 15 maja 2009

DIETA Sonoma


Dieta Sonoma jest podzielona na 3 odrębne 'Fale'. Fala 1 składa się z pierwszych 10 dni diety. Podczas tego okresu będziesz pokonywał Twoje nawyki spożywania dużej ilości cukru udoskonalone produktami z mąki, oraz inne jedzenie, które jest szybko absorbowane co prowadzi do wzrostu Twojej wagi.
W fali 1 Twoje ciało będzie nadal krnąbrne a ty musisz zmienić swoje złe nawyki żywieniowe. To wyzwanie przychodzi zaraz na początku kiedy Twój entuzjazm i pewność siebie jest na najwyższym biegu. Będziesz podekscytowany rezultatem od kiedy nadejdzie okres, w którym będziesz najszybciej tracił na wadze. I wtedy kiedy całkowicie przyzwyczaisz się do nowych, zdrowych nawyków żywieniowych Twoje porcje i wybory wzrosną w Fali 2.

Fala 2 to główny segment diety, w którym zostaniesz dopóki nie osiągniesz swojej docelowej wagi. Stara wagi w Fali 2 nie jest taka szybka jak w Fali 1, ale będzie to przychodziło miarowo. Podczas tej Fali będziesz kontynuował swoje nowe nawyki żywieniowe przez co każdym posiłkiem powinieneś się delektować z naciskiem na Twoje zdrowie i z przyjemnością.

Fala 3 utrzymuje program diety i zaczyna się wtedy kiedy uzyskasz docelowy spadek wagi. Tutaj znowu kontynuujesz swoje zdrowe i smaczne odżywianie oraz okazjonalnie będziesz mógł zjeść jakieś przekąski albo desery.

Dieta Sonoma bardziej przedefinowuje porcje jakie zjadasz, niż rodzaj jedzenia. Kładzie się nacisk na to aby jeść więcej warzyw i zbórz oraz chudego mięsa. Przez większość czasu duże porcje jedzenia, które zawierają nieumiarkowane ilośći kalorii powinny być raczej unikane. Opcje jedzenia są ograniczone do tych które sugeruje dieta Sonoma.

Dieta ta chce aby wprowadzać jak najbardziej świeże składniki odżywcze 'na Twój talerz'. Będziesz używał 17,5 cm talerza albo miskie wielkości 2 filiżanek do śniadania lub 21.5 cm talerzu na obiad i 2 śniadanie.

Przez większość czasu nie przykłada się zbytniej uwagi do ćwiczeń.

1 komentarz: