piątek, 15 maja 2009

DIETA SOUTH BEACH (Dieta Plaż Południowych)


Przegląd diety.
Rozpowszechniona prze kardiologa, dr. Arthur Agatston'a, która jest raczej metodą, która uczy uczestników polegać na 'dobrych' węglowodanach i 'dobrych' tłuszczach.
Plan jest podzielony na etapy.
Etap pierwszy trwa 14 dni i jest najściślejszy. Normalne porcje protein są dozwolone, tak jak warzywa, orzechy, ser i jajka. Celem tych etapów jest to aby spożywać 3 posiłki dziennie dzięki temu uczestnicy diety nie będą czuli się głodni i żeby wyeliminować ochotę na skrobie i słodycze.
Etap drugi trwa dopóki nie utracimy zamierzonej ilości wagi, przestawiamy jedzenie, które było zabronione w Etapie 1 takie jak pełnoziarniste chleby i przetwory mleczne.
Etap trzeci jest utrzymaniem poprzednich etapów i może bardziej sposobem na zdrowy tryb życia.

Co możesz jeść na tej diecie?
Dieta South Beach jest bardzo specyficzna w kierowaniu uczestnikami co mogą spożywać a czego powinni unikać. Obiecuje uczestnikom, że nie będą musieli rezygnować z potraw, które lubią aby zrzucić kilogramy i mówi, że teraz będą mogli jeść jak gwiazdy i wyglądać jak one. Będąc na tej diecie możesz jeść poza domem, przekąski są wymagane. Dla rekompensaty za to, że węglowodany są zakazane dieta pozwala na wystarczają ilość tłuszczy oraz zwierzęcych protein w posiłkach. Kurczak, indyk i ryby są polecane tak jak orzechy, mleko, ser i jogurt.

Czego nie można jeść?
Jeżeli chcemy zrzucić zbędne kilogramy powinniśmy unikać wysoko przetworzonych węglowodanów, które możemy znaleźć w pieczonych potrawach, chlebie, przekąskach albo napojach bezalkoholowych. Uczestnicy są pouczeni aby nie spożywać pokarmów o niskiej zawartości tłuszczu w gotowych posiłkach dlatego że tłuszcz w tych posiłkach jest zastępowany węglowodanami.

Opcje jedzenia.
Podczas pierwszych dwóch tygodni węglowodany są całkiem wyeliminowane z diety. Ten etap jest bardzo surowy i zabrania i totalnie eliminuje owoce, chleb, ryż, ziemniaki, makaron, cukier alkohol, fast foody i pieczone jedzenie z naszej diety. Etap 2 pozwala na stopniowe przywrócenie jedzenia takiego jak makaron, chleb, owoce i płatki zbożowe z powrotem do naszych posiłków.

Rekomendowane ćwiczenia
Ćwiczenia nie są wymagane aby osiągnąć sukces w tej diecie. Dobry program ćwiczeń będzie świetnym uzupełnieniem diety.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz