piątek, 5 czerwca 2009

DIETA, KTÓRA DODA KILOGRAMÓW


Kiedy większość ludzi chce zrzucić zbędne kilogramy są i tacy, którzy chcieliby przytyć. Niedowaga może być tak samo groźna dla zdrowia jak nadwaga. Dlatego dieta ta krąży w około 500 kcal dodatkowo dziennie na co zgadzają się specjaliści, jest to optymalna ilość kalorii, która można kontrolować. Jeśli po tygodniu nie zauważysz żadnych zmian związanych ze wzrostem wagi możesz poeksperymentować z 700 kcal na dzień.

Zdrowy sposób na wzrost wagi
Większość lekarzu uważa, że to zdrowy sposób aby zjadać jedzenie bogate w kalorie ale również i w składniki odżywcze. Przykładowe śniadanie zawiera muesli posiekane orzechy, banana, mleko i sok. Drugie śniadanie – pół awokado, puszkę tuńczyka, dwa pokrojone pomidory oraz niewielką ilość oleju to wszystko wymieszać dodać 2 łyżeczki oliwy z oliwek oraz łyżkę ziaren sezamu. Przekąski między posiłkami są dozwolone i musisz zjeść duży obiad. Kluczem do tej diety jest skomponowanie posiłków, które będą znacznym miksem złożonych węglowodanów, protein i zdrowych tłuszczy. Korzyścią tej diety jest jedzenie wielu małych posiłków na dzień. Szczególnie kiedy połączysz to z ćwiczeniami Twój organizm zacznie przetwarzać kalorie na tkankę mięśniową.

Inne drogi na zdobycie dodatkowych kilogramów
Większość takich diet zawiera tłuste jedzenie takie jak fast foody ale to jest definitywnie zła droga jaką możesz obrać jeżeli chcesz zachować zdrowie. Dieta powinna się skupiać na jedzeniu odżywczych składników z różnych źródeł. Niektóre programy polecają różne suplementy diety lub witaminy, ale one nie są potrzebne tak długo jak jesteś na dobrze zbalansowanej diecie, która zwiera więcej kalorii niż Twój organizm może spalić. Zazwyczaj tyje się około 0,5kg na tydzień jeśli prawidłowo korzysta się z diety.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz