piątek, 5 czerwca 2009

DIETA TRZYGODZINNA


Podstawowa ideą tej diety jest, że Twoja waga zależy bardziej od tego kiedy jesz, niż co jesz. Ta dieta ucieka raczej od takich typów diet jak ta z niską zawartością węglowodanów albo z niską zawartością tłuszczu.

Kiedy jeść?
Uczestnik diety powinien jeść w przybliżeniu co 3 godziny. Jorge Cruise, który rozpowszechnił tą dietę twierdzi, że jeżeli będziemy robili większe przerwy pomiędzy posiłkami nasz organizm, zacznie niszczyć nasze mięśnie zamiast tłuszczu. Dieta kładzie nacisk na utratę wagi poprzez kontrolowanie kalorii a nie przez ograniczenia różnych typów jedzenia, które są uważane za zdrowe lub niezdrowe. Oczekuje się, że dieta będzie działać bez nakazywania jakiś ćwiczeń.

Co jeść i jak dużo?
Regulamin 3 dniowej diety mówi, że trzeba jeść mix węglowodanów, tłuszczy i protein co trzy godziny. Ten mix powinien być podawany w odpowiednich porcjach. Dieta nie polega tylko na liczeniu kalorii i węglowodanów. Trzeba również zwracać uwagę na porcje jakie jemy.
Podczas całego dnia zjemy trzy posiłki, dwie przekąski, i jeden smakołyk. Żadne jedzenie nie jest specjalnie wyeliminowane. Śniadanie można zjeść około 7.00 rano, przekąska ok. 10.00. Trzy godziny później obiad, następnie po kolejnych 3 godzinach przekąska i ostatnim posiłkiem po kolejnych trzech godzinach kolacja. Nasz smakołyk możemy zjeść przy kolacji albo osobno. Trzy główne posiłki powinny być dobrze zbalansowane i posiadać około 400kcal przypadających na jeden posiłek. Każda przekąska powinna mieć około 100kcal, a nasz smakołyk około 50 kcal.

1 komentarz:

  1. "Oczekuje się, że dieta będzie działać bez nakazywania jakiś ćwiczeń" - ale czy jednocześnie nie będzie w nich przeszkadzała? Ciekawy wpis. Widzę, że znajdę tutaj mnóstwo informacji o przeróżnych pomysłach żywieniowych. Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń