piątek, 5 czerwca 2009

DIETA WEGETARIAŃSKA


Dieta ta jest często wykorzystywana na świecie przez naszą religię albo poglądy polityczne. Dieta wegetariańska unika wszystkiego co zawiera mięso zwierzęce, ale często sugeruję się aby 'przestawiając' się na wegetarianizm trzeba to robić powoli i równomiernie aby nasz organizm mógł się do tego przystosować. Ludzie, którzy martwią się , że nie będą dostarczać organizmowi wystarczającej ilości protein, pewnie ucieszą się, że jest mnóstwo roślinnych protein, które pozwolą zapewnić Ci mnóstwo składników odżywczych.

Dieta wegetariańska a źródła protein
Jednym z największych źródeł roślinnych protein pochodzi z ziaren. Jedna filiżanka pestek z dyni zawiera 78 gram protein. Produkty z soi również są bardzo bogate w proteiny. Faktem jest, że produkty z soi są uważane za odpowiednik mięsa, dlatego też nie musisz się martwić o brak protein. Ryż, ciecierzyca, groszek i owies to inne bardzo smaczne alternatywy. Ci, którzy zamierzają przejść na tą dietę powinni zaopatrzyć się w książki kuchenne aby zdobyć nowe i smaczne pomysły na nowe przepisy. To pomoże zwiększyć różnorodność spożywanego jedzenia, żebyś szybko nie znudził się tą dietą.

Dowiedz się o diecie wegetariańskiej
Bardzo prosto jest opuścić składniki odżywcze jeśli nie jesteś świadomy tego co potrzebuje Twój organizm a co ty mu dajesz, co może być niekorzystne dla Twojego zdrowia. Uczestnicy powinni skonsultować się z lekarzem albo zapoznać się z informacjami aby spożywać potrzebną dawkę protein. Musi też brać suplementy diety aby zapewnić sobie wystarczającą ilość witamin.

1 komentarz:

  1. Osobiście nie jestem wegetarianinem ale bardzo szanuję taką filozofię (nie jedzenia zwierząt). Kiedyś byłem wegetarianinem ale ostatecznie stwierdziłem, że najważniejsza zasadą jest umiar oraz zdobywanie wiedzy o zdrowiu.

    Prof. Tombak, którego szanuję twierdzi, że aby osiągnąć zdrowie niezbędne jest przestrzeganie wielu zasad. Dbanie o siebie to coś w rodzaju filozofii, sposób życia. Każdy kto chce żyć długo i szczęśliwie powinien zrozumieć, że nasze samopoczucie, wygląd, zdolność zapamiętywania, problemy ze snem, nadpobudliwość, myśli samobójcze i (wiele innych) - wszystko jest zależne od tego co jemy i pijemy oraz od naszej aktywności fizycznej.

    Jeśli ktoś chce wiedzieć więcej to niech odwiedzi mojego bloga www.biegpozdrowie.blogspot.com (przepraszam za reklamę)

    P.s. fajny blog :)

    OdpowiedzUsuń