piątek, 5 czerwca 2009

DIETA TRZYDNIOWA


Dieta trzydniowa skupia się na miksowaniu różnych rodzajów pożywienia co prawdopodobnie stworzy specyficzną reakcję metabolizmu w Twoim organizmie. Leki mają pomóc w zwiększeniu Twojego metabolizmu i pomóc Ci spalić tłuszcz w wyższym stopniu niż zazwyczaj. Dieta trwa tylko 3 dni dlatego powinno się ją powtórzyć ale robiąc sobie 4-5 dniową przerwę pomiędzy.

Dieta trzydniowa – ścisły plan
Dzień 1 zaczynamy od kawy (bez cukru), połówki grapefruita oraz tosta z łyżeczką masła orzechowego. Na drugie śniadanie możesz zjeść puszkę tuńczyka, tosta i kawę bez cukru. Obiad zawiera kurczaka albo chude mięso, szklankę zielonej fasolki, szklankę marchewki, jabłko i kubek lodów waniliowych. Pozostałe dwa dni są bardzo podobne do pierwszego pod względem ilości posiłków za wyjątkiem małych zmian np. w dniu 2 zamiast kurczaka poleca się zjeść na obiad wołowinę. Dieta obiecuje, że w ciągu 3 dni można stracić do 4,5kg.

Dieta Jo-Jo
Najprościej mówiąc wybór tej diety to nie jest najlepszy pomysł. Pomysł, że dieta działa ponieważ tworzy „specyficzną reakcję metaboliczną” jest nieuzasadniony. Jedynym powodem, dla którego traci się na wadze jest to, że w dużym stopniu zostały ograniczone kalorie. Z powodu niskiej zawartości węglowodanów w diecie traci się wodę, która jest potrzebna naszemu organizmowi. Tak szybko jak wróci się do normalnej diety i przyswajania normalnej ilości węglowodanów z powrotem odzyskasz swoją wagę. Trzydniowa dieta jest doskonałym przykładem diety 'jo-jo', albo kolejnej 'diety kaprys', która nigdy nie nauczy zdrowego trybu odżywania się ani tego jak zdrowo zrzucić zbędne kalorie. Jest dużo alternatyw dla tej diety, które są dużo zdrowsze od tej i dają lepsze efekty.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz