piątek, 5 czerwca 2009

DIETA TRIM KIDS


Trim Kids to 12 tygodniowy plan dla dzieci i młodzieży z nadwagą. Ma na celu ułatwienie im zrzucenia zbędnych kilogramów i utrzymaniu zdrowego stylu życia. Uczestnictwo rodziców jest bardzo istotne. Mają zachęcać swoje dzieci do podążania planem diety, poprzez ograniczanie niezdrowego jedzenia, kontrolowanie ich dziennych ćwiczeń a co najważniejsze mają być wsparciem.
Jest dużo sugerowanych ćwiczeń i pomysłów na jedzenie aby pomóc dzieciom osiągnąć ich zamierzone cele. Jeżeli widać postęp, dzieci przechodzą do następnego poziomu aż do zakończenia 12 tygodniowego planu. Dzięki dobrze zbalansowanej diecie i ćwiczeniom dzieci stają się zdrowsze fizycznie jak i psychicznie.

Co można jeść?
Plan nie zakłada jakiś specjalnych zakazów i nakazów żywieniowych. Jednakże, w związku z tym, że dzieci się rozwijają dlatego kładzie się nacisk na dobrze zbalansowaną dietę, która będzie korzystna dla rozwoju dziecka. Jest specjalnie przygotowany plan na 10 tygodni, który powinien zadowolić podniebienia dzieciaków.

Czego nie można jeść?
Rodzice są proszeni o pomoc w zmienieniu złych nawyków żywieniowych dzieci. Mówiąc najprościej muszą przypilnować aby nie zjadały niezdrowego jedzenia np. fast food a żeby zwrócili uwagę na zdrowe odżywianie. Dzięki tej diecie dzieci jak i rodzice nauczą się podejmować mądrzejszych wyborów.

Opcje jedzenia
W związku z tym, że dieta ma uczyć zdrowych nawyków żywieniowych to dodanie mnóstwa warzyw i owoców do diety a unikanie niezdrowej żywności powinno być naturalne. Jedzenie powinno być spożywane w odpowiednich porcjach. Oczekuje się, że gdy nauczą się zdrowo odżywiać te nawyki zostaną już u nich do końca życia.

Ćwiczenia
Plan wymaga wdrożenia ćwiczeń w stosunku do rosnącej aktywności. Plan jest dostosowany do dzieci w każdym wieku, o każdej wadze i w zależności od sprawności fizycznej. Nawet najmniejsza dawka ćwiczeń daje efekty i jest potrzebna i z każdym dniem tych ćwiczeń będzie więcej, jeśli dzieciaki zauważą efekty.

Czy ta dieta przynosi efekty?
Badania naukowe jak i testy kliniczne udowodniły, że ten plan działa, ponad tysiąc dzieci i młodzieży, które brały udział w tej diecie uzyskało zamierzone efekty. Interesujące jest to, że rodzice, którzy pomagali dzieciom przejść przez tą dietę, sami też schudli!

1 komentarz: