piątek, 10 kwietnia 2009

Dieta Best Life - Bob Green


Przegląd planu Bob'a Green'a
To nie jest dieta, raczej plan tego co powinniśmy jeść i jak ćwiczyć żeby uwolnić nas od przypadkowego jedzenia jak również jak polepszyć nasz styl życia. Plan nie zakłada drastycznych zmian w naszej diecie ale raczej skupia się na tym aby dowiedzieć się co wkładamy do naszych ust i dlaczego.
Program skupia się na zdrowiu, na dobrym wyborze żywności i życiowych decyzji, które powinny być zamierzone aby prowadzić zdrowe życie.

Jedzenie jakie możesz spożywać:
Plan zakłada zdrowe żywienie, zapewnia wszystkie owoce, warzywa i inne składniki odżywcze jakich potrzebujesz. Plan ten nie zawiera podziału na "dobre" i "złe" jedzenie co zachęca do tego aby spróbować tej diety.
Jedzenie jakiego nie spożywamy:
Plan zakłada, że powinieneś jeść tylko wtedy jak jesteś głodny ale wybierać tylko te dobre potrawy. Nie ma tu miejsca na przypadkowe i emocjonalne jedzenie. Plan ten ma na celu nauczenie mądrych wyborów żywieniowych np: między zdrowym sokiem pomarańczowym a kaloryczną kawą.

Jakie ćwiczenia są zalecane?
Bob Green proponuje aby udać się np.na fitness przed tym zanim podejmiemy jakieś kroki w kierunku podjęcia się zmiany swoich nawyków żywieniowych.
Powód jest prosty- jeżeli zauważymy jakieś zmiany w swoim ciele i zdrowiu wtedy będziemy bardziej zdeterminowani i gotowi aby podjąć się tego planu.
Pomoże nam to w poprawie naszego stylu życia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz