piątek, 17 kwietnia 2009

DIETA W ZESPOLE NADWRAŻLIWOŚCI JELITA


Na całym świecie wiele osób cierpi na zespół nadwrażliwego jelita i przeważnie jest to choroba nieuleczalna. Jednak lekarze opracowali specjalną dietę, która pomoże kontrolować symptomy. Powstała idea, że niektóre typy jedzenia mogą wywoływać symptomy tej choroby, prawda jest taka, że to nie tylko jeden rodzaj jedzenia konsekwentnie wywołuje symptomy zespołu nadwrażliwego jelita ale kombinacja pewnych typów jedzenia.

Jedzenie, które powoduje powstawanie symptomów:
Tradycyjnie nie powinniśmy spożywać jedzenia, które jest tłuste, jedzenia, którego nasz organizm nie potrafi przyswoić (tzw fibra), kawy i alkoholu. Większość wyżej wymienionych rzeczy jest stymulantami. Takie typy jedzenia często powodują gwałtowne reakcje wewnątrz Twojego systemu żołądkowego-jelitowego. Takie reakcje często wywołują ból, zaparcia, gazy, wzdęcia.

Co jest zamieszane w Zespół Jelita Nadwrażliwego.
Ta dieta nie jest tak rygorystyczna jak na początku możesz myśleć.
Nie każe rezygnować Ci ze wszystkiego, także z jedzenia w restauracji, nie ucieka się do pożywania potraw pozbawionych smaku. Ważne jest aby zrozumieć jakie jedzenie wywołuje u nas symptomy i wykorzystać tą świadomość do tego aby zapobiegać dyskomfortowi jaki odczuwamy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz