środa, 22 kwietnia 2009

DIETA NA BAZIE MASŁA ORZECHOWEGO


Ostatnie badania wykazały, że dieta z masłem orzechowym nie tylko pomaga zrzucić zbędne kalorie ale łatwiej się do niej przystosować niż do wielu innych diet. Od kiedy masło orzechowe istnieje w codziennej diecie prawie każdego i smakuje większości ludzi jest łatwiej ją utrzymać.

Typowe dzienne posiłki
W diecie są zredukowane kalorie, możesz oczekiwać spożywania od 4 do 6 łyżeczek masła orzechowego na dzień. Typowe śniadanie zawiera banana, płatki i mleko. Drugie śniadanie zawiera kanapkę z masłem orzechowym i dżemem + jabłko. Dozwolona jest przekąska między 2 śniadaniem a obiadem i co zaskakujące zawiera więcej masła orzechowego. Obiad jednak nie zawiera masła orzechowego. Pierś z kurczaka bez skórki, posiekane orzechy i avokado są polecanym posiłkiem.

Ćwiczenia i kontrola spożywanych porcji
Ciągle musisz kontrolować porcje i ilość kalorii jakie zjadasz. Dieta ta dostarcza około 1500 kcal w ciągu dnia dla kobiet i 2200 dla mężczyzn. Powinieneś też wykonywać ćwiczenia – 45min umiarkowanego areobiku np. spacer. Można zrzucić około 1kg w ciągu tygodnia co jest bardzo zdrowe.

Dlaczego dieta na bazie masła orzechowego działa?
Kiedy porównamy ją z innymi dietami, wydaje się ona mniej wymagająca co do reguł. Powodem, dla którego ta dieta działa ponieważ jest połączeniem, naukowo zweryfikowanych, zasadach, które zachęcają do zrzucenia wagi:

- umiarkowane ograniczenie kalorii
- regularne ćwiczenia każdego dnia
- regularne, małe porcje posiłków i przekąsek w ciągu dnia
Nazywając tą dietę- dieta na bazie masła orzechowego to dobry chwyt marketingowy. Masło orzechowe jest ciągle popularne. Tak jak w każdej pomyślnej strategii zrzucenia kilogramów- najważniejszym aspektem jest zrównoważenie tej diety. Musisz sprawdzić jakie masz opcje i zdecydować, który system odżywiania pozwoli ci na zmienienie Twoich nawyków na dłuższy czas. Jeśli jesteś fanem masła orzechowego ta dieta może być warta wtypróbowania.

1 komentarz: