środa, 22 kwietnia 2009

DIETA NEGATYWNYCH KALORII


Jest wiele wersji tej diety, jednak wszystkie mówią o tym aby jeść produkty, które zawierają negatywne (ujemne) kalorie. „ Efekt negatywnych kalorii” oznacza, że liczba kalorii, którą Twoje ciało zużywa do strawienia, metabolizmu i wyeliminowania jedzenia jest większa niż jedzenie samo w sobie. Klasycznym przykładem negatywnych kalorii jest seler, który składa się głownie z wody i celulozy i niekalorycznych witamin i minerałów.

Negatywne kalorie w owocach i warzywach.
Różne wersje tej diety pozwalają na różne typy pożywienia, ale głównie są to włókniste warzywa i owoce takie jak: szparagi, sałata, brokuły, zielona kapusta, marchewka, kalafior, jabłka, jagody, kantalupa ( inna odmiana melona), żurawina. Na tej diecie możesz jeść „wszystko co chcesz” z tych wybranych warzyw i owoców i ciągle tracić dużo na wadze.

Potencjalny spadek wagi.
Dieta negatywnych kalorii twierdzi, że dziennie można stracić do 1,81kg. Nawet jeśli jest to prawda, taka drastyczna utrata wagi nie jest polecana dla nikogo, kto nie jest pod ścisłą kontrolą lekarza. Generalnie zalecaną a przede wszystkim zdrową ilością kilogramów jakie możemy zrzucić to około o,65 kg w ciągu TYGODNIA. Sukces jaki będzie chciała osiągnąć osoba będąca na tej diecie musi wiedzieć, że łączy się to z drastycznym ograniczeniem kalorii. Zależy od rodzaju diety, ale przeważnie dieta ogranicza się tylko do spożywania wymienionych wyżej włóknistych warzyw i owoców. Co na dłuższą metę nie jest zdrowe.

Dieta negatywnych kalorii- za dużo zdrowych rzeczy.
Włókniste owoce i warzywa są bardzo ważną częścią zdrowiej diety ale jeśli są spożywane same i bez przerwy nie są zdrową dietą. Poszukaj bardziej rozsądnej alternatywy, która zawiera szeroką gamę składników odżywczych z różnych źródeł,w rozsądnych ilościach.

2 komentarze:

 1. Moim zdaniem osoby, które liczą kalorię kroczą niewłaściwą ścieżką. Aby osiągnąć prawdziwe zdrowie należy nauczyć się kilku ważnych pro-zdrowotnych zasad, z których do najważniejszych należą:
  - zasada NIE-zapijania do jedzenia. Każdy kto zapija do jedzenia zaburza naturalny proces trawienia, co w dłuższej perspektywie powoduje tycie oraz wystąpienie różnych dolegliwości trawiennych.

  -kolejna zasada polega na unikaniu spożywania produktów białkowych z węglowodanami. Poprzestanę na tym ;) Resztę znajdziesz na moim blogu :)

  Pozdrawiam i życzę zdrowych oraz wesołych świąt :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta dieta wcale nie polega na tylko i wylacznie na jedzeniu owocow i warzyw. To chyba tylko jakis skrawek informacji, ktory ktos gdzies przez przypadek uslyszal. Prawdziwa dieta kalorii ujemnych zawiera rowniez kalorie dodatnie, w odpowiednim dniu i w odpowiednej ilosci, zawiera tez bialko zwierzece. dla przykladu, dieta 2-tygodniowa, ktorej podstawa jest zupa warzywna, zajada sie ja codziennie: 1 owoce, drugi dzien warzywa, trzeci owoce i warzywa, w czwarty pojawiaja sie banany w roznych postaciach (np. shake bananowy z mlekiem, piaty i szosty dzien zawiera mieso. Nie jest tez prawda ze kazdy traci ok 1 kg dziennie, nie slyszalam jeszcze o takim przypadku, ale sa osoby, ktore potrafia schudnac ok 3 kg tygodniowo, natomiast dieta nie trwa wiecznie, tylko ok 2 tygodni, a potem sa kolejne 2 tygodnie zeby ustabilizowac wage i wtedy juz sie tak szybko nie chudnie, tylko utrzymuje wage. dieta ma tez na celu wprowadzenie nawyku spozywania wiekszej ilosci warzyw i owocow do codziennej diety.

  OdpowiedzUsuń