wtorek, 21 kwietnia 2009

DIETA NISKOTŁUSZCZOWA


Dieta, która ma wysoką zawartość tłuszczu często jest powiązana z otyłością i różnymi typami raka. Zatem niskotłuszczowa dieta może przynieść liczne korzyści. Pomoże Ci zrzucić nadmiar kalorii i zredukować ryzyko zachorowania na niewydolność serca. Dieta ta niekoniecznie musi zawierać potrawy bez smaku, niekoniecznie też będziesz musiał zrezygnować ze swoich ulubionych potraw. Są alternatywy dla tłustego jedzenia, które również są smaczne i efektywnie polepszają Twoje zdrowie.

Czego wymaga od nas dieta niskotłuszczowa?
Dieta może zachęcać możliwością spożywania kompleksu węglowodanów, które mogą pochodzić z chleba lub makaronu. Są doskonałym źródłem energii. Przestaw się na niskotłuszczowe produkty i zwracaj uwagę na to ile jesz czerwonego mięsa. Powinieneś również jeść dużo owoców i warzyw.

Skup się na umiarkowanym jedzeniu.
Ta dieta skupia się na zbalansowanych posiłkach w przeciwieństwie do innych diet, które zazwyczaj są pozbawione wszystkiego co lubimy. Mając to na uwadze może będzie łatwiej dostosować się do tej diety. Oprócz tego występuje mniej efektów ubocznych. Dieta nie pozbawi Cię energii a pozwoli bez żalu zrezygnować z niezdrowego jedzenia i zmienić Twoje nawyki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz