wtorek, 21 kwietnia 2009

DIETA NISKOCHOLESTEROLOWA


Jest wiele źródeł energii, z których nasze ciało może skorzystać. Tłuszcz jest przez większość jest uważany za główne źródło naszej energii. Jednakże za dużo tłuszczu może być bardzo niedobre dla naszego ciała; może powodować blokadę wewnątrz układu krążenia co podwyższa poziom cholesterolu w prądzie krwi. Taki zator może powodować zawał serca i udar.

Jak ograniczyć cholesterol?
Jednym celów tej diety jest oczywiście ograniczenie spożywanych tłuszczów. Poza tym powinno się również ograniczyć spożywanie sodu. Wzrost kompleksu węglowodanów i np. białego ryżu i białej mąki. Powinno się ograniczyć spożywanie cukru i alkoholu ponieważ mają dużo kalorii a mało składników odżywczych. Przy wyborze mięsa musisz być ostrożny- czerwone mięso ma wysoką zawartość tłuszczu i może być szkodliwe dla Twojego zdrowia. Drób może być dobrym zastępstwem

Poświęć się teraz, a nagrodę odbierz w późniejszym czasie
Sprawdź w tabeli składników odżywczych pokarmy, o których myślisz, że naruszają normy diety. Poza tym dieta niskocholesterolowa może nie być zbyt smaczna, ale może pozwolić Ci na przeżycie większej ilości lat. Odstawienie cheeseburgerów na kilka miesięcy po prostu Ci się opłaci.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz