środa, 22 kwietnia 2009

DIETA PODCZAS CIĄŻY


Dieta dla kobiet w ciąży jest stworzona po to aby pomóc odżywiać się zdrowo i dla dalszej pewności, że urodzi się zdrowe dziecko. Tak jak w innych tradycyjnych dietach wyklucza się fast foody, niezdrową żywność ,alkohol, kofeinę , nieumiarkowanego spożywania tłuszczy- trzeba ograniczyć go do 20%.

Jedzenie bogate w witaminy i składniki odżywcze- zasadnicze dla kobiet w

ciąży.

Kobiety w ciąży generalnie potrzebują wyższego poziomu niektórych witamin i minerałów w krwi po to aby ich dziecko było zdrowe. Musi zawierać żelazo (dla krwi), wapno (dla kości) i kwas foliowy jako uzupełnienie podczas tych pierwszych tygodni ciąży by chronić przed niektórymi uszkodzeniami kręgosłupa i mózgu. Zaleca się spożywanie większej ilości owoców i warzyw w ciągu dnia (około 7).

Jakiego jedzenia unikać podczas ciąży?

Oczywiście są też pewne typy jedzenia, którego powinnaś unikać: ryby takie jak miecznik, makrela, rekin ponieważ mogą zwierać duży poziom rtęci, która może być szkodliwa dla systemu nerwowego dziecka. Z tego samego powodu kobieta w ciąży powinna ograniczyć spożywanie tuńczyka. Kofeina powoduje rozdrażnienie, nerwowość oraz bezsenność.

Dieta nie jest przeznaczona tylko dla kobiet w ciąży- to zdrowy sposób odżywiania się dla wszystkich.

To jest całkowicie przemyślana i zdrowa dieta dla każdego. Dieta jest bogata w składniki odżywcze a uboga w tłuszcz. Włączając w to owoce, warzywa i proteiny, a wyłączając niezdrową żywność. Przydadzą się też lekkie ćwiczenia. Podczas gdy ta dieta jest stworzona dla kobiet w ciąży, możemy zauważyć, że ten plan generalnie pasowałby każdemu kto chce być zdrowszy i zrzucić trochę na wadze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz