poniedziałek, 20 kwietnia 2009

PŁYNNA DIETA


Płynna dieta polega na tym, że zastępuje jedzenie samymi płynami w postaci soków i herbaty. Większość płynnych diet może nie być odpowiednia na dłuższe okresy czasu i na dużą utratę wagi.

Kiedy płynne diety są stosowane- barbarzyńska operacja.
Większość lekarzy nie poleca płynnej diety chyba, że osoba taka zostanie poddana wszystkim koniecznym badaniom. Taka dieta ma wiele funkcji: np. może wypłukać wnętrzności kiedy maleje napięcie w systemie trawiennym.
Dozwolone napoje to kawa, herbata, energetyczne napoje oraz bulion lub rosół. Przed rozpoczęciem tego typu płynnej diety lekarz powinien przeprowadzić badania i powiedzieć jak długo taka dieta może być stosowana i jak ją stosować. Ci którzy zostaną poddani barbarzyńskiej operacji powinni być jej poddani na 10 dni.

Kiedy płynna dieta jest stosowana- ekstremalna otyłość
W niektórych przypadkach otyłość jest leczona właśnie taką dietą. Na początku można osiągnąć sukces ale trzeba być ciągle obserwowanym przez lekarza aby nie powstały jakieś skutki uboczne. Jednakże ta dieta nie uczy jak poprawnie się odżywiać i tym samym nie zmienia naszych nawyków żywieniowych.

Płynne diety i kwestie zdrowotne
Płynne diety mogą nie dostarczać potrzebnych składników odżywczych aby utrzymać odpowiedni poziom energii. W tym wypadku szybka utrata wagi może być osiągnięta ale jeżeli odstawimy płyny jak i proteinowe napoje nasza waga szybko wróci do poprzedniego stanu. Ten kto chce skorzystać z szybkiego ale także kategorycznego sposobu na zrzucenie kalorii może nie być za bardzo usatysfakcjonowany. Brak protein i składników odżywczych jest też często wspominane przez lekarzy. W większości przypadków zastąpienie jedzenia płynami, nawet pod nadzorem lekarzy, nie będzie długo stosowane przez tych, którzy potrzebują stracić tylko niewielką ilość kalorii. Niektórzy wierzą, że płyny pomogą im wypłukać system z zanieczyszczeń. Wierzą, że pozbycie się przetworzonego jedzenia zawsze wpływa na nasz organizm korzystnie. Bez specjalistycznego nadzoru ta dieta może nie wpłynąć na nas najlepiej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz