niedziela, 19 kwietnia 2009

DIETA NISKOKALORYCZNA


Ci, którzy planują przejść na niskokaloryczną dietę powinien najpierw skonsultować to z lekarzem. Dieta ta pozwala na spożycie do 800 kcal na dzień dodatkowa dieta powinna być kontrolowana przez lekarza. Dieta ta jest relatywnie krótka, tra od 3 do 6 miesięcy. Przedłużenie tej diety może powodować poważne komplikacje zdrowotne.

Niskokaloryczna dieta i bardzo niskokaloryczna dieta
Jak widać ta dieta ( bardzo niskokaloryczna) jest inna od diety niskokalorycznej, która zawiera od 1500 do 1800 kcal na dzień. Jeśli wolisz coś mniej agresywnego jest wiele diet, które pozwolą na większą swobodę.

Skonsultuj się z lekarzem przed podjęciem decyzji o zastosowaniu tej diety.
Ludzie, którzy przechodzą na bardzo niskokaloryczną dietę cierpią zazwyczaj na otyłość, często ich indeks masy ciała przekracza 30. Dzieci, młodzi ludzie i kobiety w ciąże absolutnie nie powinni przechodzić na tą dietę. Uczestnicy zazwyczaj tracą 1-3 kg w tygodniu a po zakończeniu diety (12 tygodni) jest to około 20 kg. Trudno przedstawić co dieta zawiera ponieważ powinna ona być przygotowana przez Twojego lekarza i dostosowana do Twoich potrzeb. Zazwyczaj większość potraw jest eliminowana z twojego menu i jest zastępowana suplementami zapisywanymi przez Twojego lekarza. Ty i twój lekarz zdecydujecie co jeść i kiedy. Lekarze oczywiście „przepisują” dodatkowo dużo ruchu.

Efekty uboczne diety.
Zostały odnotowane takie efekty uboczne jak zmęczenie, rozwolnienie, mdłości oraz zaparcia. Jednakże skutki uboczne mają tendencję do zanikania po pewnym czasie. Występują jeszcze inne następstwa np. kamienie żółciowe jeśli stracisz wagę zbyt szybko. Więc upewnij się, że wybraliście z lekarzem najlepszą opcję.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz