poniedziałek, 20 kwietnia 2009

DIETA NA NIETOLERANCJE LAKTOZY


Ludzie, którzy cierpią na nietolerancję laktozy nie są zdolni do strawienia dużej ilości laktozy. Laktoza jest przeważnie znajdowana w produktach mlecznych i cukrze. Najlepszym rozwiązaniem będzie oczywiście omijanie produktów, które zawierają laktozę. Jednakże objawy mogą być również kontrolowane przez specjalną dietę. Kluczem do tej diety jest nauczenie się jakie produkty zawierają laktozę, która możesz strawić i w jakich ilościach.

Eksperymenty z jedzeniem, które zawiera laktozę.
Niektórzy ludzie dotknięci chorobą mogą ciągle jeść ser, lody i pić mleko dopóki spożywają to w małych ilościach. Mogą być również zdolni do strawienia laktozy jeśli jedzą pewne typy mlecznych produktów. Większość składników pokarmowych, których brakuje naszemu organizmowi przez to, że nie jemy produktów mlecznych może być zastąpione poprzez warzywa i ryby. Suplementy z wapnem są również rozwiązaniem. To zapewni, że cały czas będziesz zdrowy.

Nietolerancja laktozy- przyjmowanie wapna jest rozwiązaniem.
Planując posiłki powinieneś wybrać spomiędzy tych bogatych w wapno. Niedobory wapnia w organizmie mogą prowadzić do wielu schorzeń szczególnie jeśli jesteś starszą osobą. Niedostatek wapnia doprowadza do tego, że Twoje kości są kruche co może prowadzić do dalszych powikłań zdrowotnych.
Żeby temu zapobiec powinieneś zaplanować i upewnić się, że dostarczysz Twojemu organizmowi wystarczającą dawkę wapnia z małych porcji produktów mlecznych tak jak i z innych produktów.

1 komentarz:

  1. Ja prócz diety też biorę teraz Junical D, syropik ale całkiem smaczny i ma też w sobie wapń, d3 i fosfor, także myślę, że wspieram się dobrze :)

    OdpowiedzUsuń